EN
EN

Staj Başvuruları

megaphone 2021 yaz dönemi staj başvurusu alım sürecimiz tamamlanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Yaz dönemi için staj başvurusu yapan öğrencilerin altta yer alan kriterler ve başvuru sürecini dikkatlice okuması rica olunur:

Stajlarını firmamız bünyesinde gerçekleştirerek mezuniyet sonrasında tam zamanlı olarak devam eden birçok mühendis ve teknisyen çalışanımız bulunmaktadır. Firmamız staj konusunu üniversite öğrencileri açısından tamamlanması gereken rutin bir süreç olarak değil, teorik alt yapının pratik çalışmalar ile donatıldığı, gerçek proje tecrübesinin oluşturulması ile öğrenilen bilginin kullanılabilen bir bilgi ve sonrasında ürün haline dönüşmesini sağlayan bir süreç olarak görmektedir.

Bu nedenle staj başvurusunda bulunan adaylar titizlikle incelenerek, yaz tatili sürecini yoğun bir mühendislik ortamında çalışarak öğrenmeyi tercih eden adaylar seçilmektedir.

Staj başvurusunda bulunan adaylarda bulunması gereken temel nitelikler;
- İnsansız Hava Araçları gibi ülkemiz açısından kritik öneme sahip bir teknolojinin milli ve özgün olarak geliştirilmesinin önemine inanan
- Mühendisliğin en ileri düzeyde uygulandığı havacılık alanında ekip ruhu içerisinde çalışmaya hevesli
- Yürütülen projelerin başarısı için azim, gayret ve fedakarlık gösterecek
- Yoğun iş temposu içerisinde çalışmaya müsait

Başvuru Süreci:

Firmamızda staj süresi en az 7 haftadır Stajyer adaylarının bitirme çalışmalarını staj döneminde yürüttükleri çalışmalara paralel bir konu üzerinden yürütecek olması tercih sebebidir.

Başvuru için gerekli bilgiler:
• Kişisel bilgiler veya CV
• Transkript
• Staj konusu talep edilen çalışma alanları, kariyer hedefleri ve hayallerine yönelik detaylı ön başvuru yazısı
• Yapılan başvurular firmamız Ar-Ge ekibi tarafından değerlendirildikten sonra uygun bulunan adaylarla iletişime geçilerek mülakat gerçekleştirilecektir. Mülakat sonucunda staj yapmaya uygun bulunan adaylara staj davet mektubu gönderilecektir.

2021 Staj Takvimi

Başvuru Alımı ve Değerlendirme 25 Ocak 2021 - 16 Mart 2021
Sınav Daveti 03 Nisan 2021
Sınav 05 Nisan 2021 - 10 Nisan 2021
Video Mülakat 19 Nisan 2021 - 23 Nisan 2021
Sonuçların Bildirilmesi 22 Mayıs 2021
Yedek Başvuruların Değerlendirilmesi 31 Mayıs 2021
1. Staj Dönemi 14 Haziran 2021 - 31 Temmuz 2021
2. Staj Dönemi 2 Ağustos 2021 - 18 Eylül 2021

Sıkça Sorulan Sorular - Staj

Firmamıza staj başvurusu yapmak için https://www.baykartech.com/kariyer-staj.php web sitemizi takip etmeniz gerekmektedir. Her yıl Ocak-Mart ayı aralığında web sitemizde yaz stajı programımız açılmaktadır. Stajyer adaylarımız web sitemizde bulunan “Kariyer” butonuna tıklayarak “Staj Başvuruları” alanına ulaşabilmektedir. Staj başvuru sayfamızda başvuru yapacağınız birimi seçerek başvuru formunda yer alan bilgileri doldurup ilgili dokümanları yüklediğinizde (Öz Geçmiş, Transkript ve Ön Yazı) ve “Gönder” butonuna tıkladığınızda staj başvurunuz geçekleşmiş olacaktır. Yaz stajı programına yalnızca web sitemiz üzerinden başvurabilirsiniz. Mail yoluyla başvuru kabul edilmemektedir.

Firmamıza dönem içi staj başvurusu yapmak için [email protected] mail adresimize mail iletebilirsiniz. Güz dönemi adına başvurularınızı Ekim-Kasım ayları aralığında; Bahar dönemi içinde Ocak-Şubat ayları aralığında CV, Transkript, Ön yazınızla birlikte TCKN iletmeniz yeterli olacaktır. Dönem içi staj başvurularından sadece zorunlu stajı olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Gönüllü staj, okulunuzun sigortanızı karşılamadığı, kendi istek ve arzunuzla yaptığınız staj türüdür. Zorunlu staj ise okulunuz tarafından sigortası yapılan ve mezun olabilmeniz için bölümünüz tarafından şart koyulan staj türüdür.

Firmamızda yaz döneminde staj yapmak isteyen stajyer adaylarımız bir staj döneminde yalnızca bir birim/bölüme başvuru yapabilir. Aynı TCKN ile tekrardan başvuru yapılması halinde sistem bu başvuruyu kabul etmeyecektir. TCKN hatalı giren adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Stajını gönüllü yapacak adaylarımız kurumun o yıl belirlediği staj sürelerini ilgili alana yazabilirler. Stajını zorunlu yapacak adaylarımızın ise staj sürelerinin şirketimiz tarafından belirlenen günden az ya da çok olması halinde de okulun belirlediği zorunlu staj gün sayısını tarafımıza belirtmeleri gerekmektedir. Staj süresi belirlediğimiz günün altında olan adaylar zorunlu staj sürelerini tamamladıktan sonra dilerlerse stajını nihayetlendirebilirler. Staj süresi belirlediğimiz günden fazla olan adaylar için ise ayrıca değerlendirme yapılmaktadır.

Mücbir sebepler nedeniyle sürece /sınava dahil olamayan adaylarımız için telafi sınavı yapılabilmektedir. Ancak telafi sınavları mevcut kontenjanlara göre ayarlanmakta olup bu konuda adaylara bir garanti verilmemektedir.

Sınav süresinde Aday Bilgilendirme Formunu doldurmayı unutmanız durumunda sınavınız geçersiz sayılmayacaktır. Ancak sınav daveti alan adaylarımızın öncelikli olarak Aday Bilgi Formunu doldurmaları ve sınavlarına formu doldurduktan sonra başlamaları gerekmektedir.

Mesleki ve teknik liselerde eğitim görmekte olan öğrencilerimiz zorunlu stajlarını firmamızda gerçekleştirmek için başvuruda bulunabilirler.